Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] check engine pali się cały czas

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] check engine pali się cały czas

    krzysiek80, Tylko że 5-6 to w Krośnie

  • #2
    [O2] check engine pali się cały czas

    zakładam temat jeszcze przed pojechaniem na komputer, bo może ktoś coś poradzi, poza tym mam jeszcze pytanko, ale po kolei.

    Jeszcze przed wakacjami (kiedy nic się nie świeciło) byłem w PL ASO i tam coś facet mówił, że na świecy żarowej jest jakiś błąd czy ostrzeżenie i że skasował, ale do zimy żebym jeszcze zmienił świecę (BTW - świece żarowe się wymienia wszystkie naraz czy pojedynczo można? jaki to koszt? można samemu?).

    Kontrolka check engine (taki żółty silniczek ) pojawiła się w trakcie jazdy na wakacje, po jakichś 800km w miarę spokojnej trasy (głównie autostrady ale max 130kmh). Nie odczułem spadku mocy, żadnego falowania, żadnych problemów zauważalnych.

    W ASO chorwackim (przy okazji innej zupełnie historii - wymiany przedniej szyby) skasowali mi ten błąd (mówili coś o 4 cylindrze i że to drobnostka), który jednak jeszcze tego samego dnia powrócił (po jakichś 100km przy następnym odpaleniu silnika).

    Przez 3 tygodnie śmigałem z tą zapaloną kontrolką i nic się złego nie działo. Odpalanie ranem na 4 stopniach bez zarzutu.

    Jutro jadę na kompa i dam znać co wyszło, ale może ktoś mi podpowie co to MOŻE być.

    A pytanie dodatkowe to czy na forum jest gdzieś zdjęcie komory silnika (albo jakiś rysunek) z opisem co jest co? takim dla laików kompletnych?

    Komentarz


    • #3
      Re: check engine pali się cały czas

      Zamieszczone przez palik
      A pytanie dodatkowe to czy na forum jest gdzieś zdjęcie komory silnika (albo jakiś rysunek) z opisem co jest co? takim dla laików kompletnych?
      Gdzieś widziałem ale to było OI

      Komentarz


      • #4
        byłem wczoraj u mechanika na 'komputerze' (czyli takim pudełeczku za 100zł z Allegro no ale nieważne) i pokazało 2 błędy - przepalona 4 świeca żarowa i błąd EGR.

        Mając nadzieję, że EGR pali się z powodu przepalonej świecy pojechałem do sklepu i wymieniłem komplet (bo tak podobno się robi - a może zostałem naciągnięty, to już Wy mi powiecie, btw świece Bosh za 75zł sztuka, wymiana 50zł.

        Wróciłem do mechanika, ten skasował błąd i spokój...był przez godzinę, po której kontrolka znowu się zapaliła . Teraz pytanie czy egr można jakimś domowym sposobem wyczyścić, sprawdzić?

        PS pytanie dodatkowe - jak wygląda porównanie "pudełeczko za 100zł kontra autoryzowany VAG"? Bo za pudełeczko u znajomego mechanika nie płacę nic, za diagnostykę na VAG już 100zł sobie każą płacić. Na mój rozumek to jedno i drugie pokaże te same błędy, tylko VAG je wzbogaci o całą historię i otoczkę (np. rysunki techniczne, punkty kontrolne itd), ale może jest jakaś jego wymierna przewaga?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez palik
          Teraz pytanie czy egr można jakimś domowym sposobem wyczyścić, sprawdzić?
          Forum - Octavia Club Polska
          Forum - Octavia Club Polska
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez loru
            Zamieszczone przez palik
            Teraz pytanie czy egr można jakimś domowym sposobem wyczyścić, sprawdzić?
            Forum - Octavia Club Polska
            Forum - Octavia Club Polska
            oba linki bardzo pomocne, wielkie dzięki, zabiorę się za to w weekend może

            [ Dodano: Wto 05 Paź, 10 08:37 ]
            tak dla potomności - jeżdżę cały czas z tym błędem, w sobotę dałem do czyszczenie zawór EGR ale nic to nie pomogło, jadę na jakąś porządną diagnostykę bo w weekend wyprawiam się na kilka dni z rodziną nad morze i nie chciałbym gdzieś utknąć...

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X